Steinway wchodzi na giełdę po 169 latach

opublikowano: 15-04-2022, 07:07

Słynny producent fortepianów Steinway Musical Instruments Holdings złożył w SEC prospekt w związku z pierwotną ofertą publiczną akcji (IPO) i wejściem na giełdę, informuje Bloomberg.

Spółka z Nowego Jorku, którą 169 lat temu założył niemiecki imigrant Henry Engelhard Steinway, chce sprzedać w ofercie istniejące akcje i wejść na New York Stock Exchange (NYSE), wynika z dokumentów przekazanych amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

fot. Reuters/FORUM
fot. Reuters/FORUM

Od 2013 roku właścicielem Steinway Musical Instruments Holdings jest Paulson & Co., spółka inwestycyjna amerykańskiego miliardera Johna Paulsona. Pięć lat później słynnego producenta fortepianów chcieli przejąć Chińczycy za 1 mld USD, ale do transakcji nie doszło. Pieniądze z IPO mają trafić do akcjonariuszy Steinway Musical Instruments Holdings. Po sprzedaży akcji w ofercie Paulson ma jednak nadal posiadać większość głosów na walnym spółki.

Steinway Musical Instruments Holdings ma dwa zakłady produkcyjne: w Nowym Jorku i Hamburgu oraz 33 salony sprzedaży w USA, Europie i Azji. Sprzedaje fortepiany w cenach od 60 tys. USD do 340 tys. USD, wynika z prospektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane