Stolica chce mieć bezpłatne targowiska

DI
opublikowano: 03-08-2015, 22:00

Warszawa zamierza zrezygnować z poboru opłaty targowej.

— Zależy nam na utrzymaniu i rozwoju handlu targowiskowego jako formy działalności rodzimej czy lokalnej. Targowiska to nie tylko miejsca handlu, ale też spotkań mieszkańców. Mają dużą rolę prospołeczną i proprzedsiębiorczą. Dlatego mam nadzieję, że zniesienie opłaty targowej będzie mieć wpływ na aktywizację tej formy działalności — mówi cytowana w komunikacie Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Zniesienie opłaty targowej umożliwia uchwalona przez Sejm RP ustawa z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 1045), zakładającej fakultatywność wprowadzenia opłaty targowej, która wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. Warszawa zamierza zrezygnować z poboru opłaty targowej od pierwszego dnia obowiązywania ww. ustawy, tj. od 1 stycznia 2016 r. Projekt uchwały przedstawiony zostanie radzie miasta w czwartym kwartale 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane