Stratedzy: euro ma najgorsze za sobą

Najtrafniej prognozujący stratedzy walutowi spodziewają się umocnienia euro do końca roku.

Stratedzy pięciu banków, którzy wykazali się dotychczas najtrafniejszymi prognozami walutowymi, oczekują, że na koniec roku będzie trzeba płacić 1,26 USD za euro. Obecnie wynosi on ok. 1,23 USD. Mediana prognoz wszystkich 55 strategów to 1,24 USD.

- Pomimo dużej zmienności sytuacji oczekujemy, że będzie się ona jeszcze w tym roku raczej poprawiać niż pogarszać – powiedział Nick Bennenbroek, kierujący zespołem strategów walutowych w Wells Fargo w Nowym Jorku. – Nie chodzi tylko o decyzje podjęte w czerwcu przez europejskich liderów, ale widzimy w dalszym ciągu działania wspierające banku centralnego – dodał.

Wells Fargo, który najtrafniej prognozuje notowania walut spośród 55 instytucji obserwowanych przez agencję Bloomberg, oczekuje umocnienia euro do 1,26 USD w następnym kwartale zanim osłabnie ono do 1,24 USD w okresie sześciu miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stratedzy: euro ma najgorsze za sobą