Świąteczne zakazy ruchu

opublikowano: 19-12-2018, 22:00

Departament transportu Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce przypomina o świąteczno-noworoczych ograniczeniach w ruchu ciężarówek na terytorium Polski.

25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia między godz. 7.00 a 22.00 obowiązuje zakaz poruszania się autami o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) powyżej 12 ton (z wyłączeniem autobusów). W czasie obwiązywania zakazu możliwy jest przejazd autami o DMC powyżej 12 ton, jeśli ruch związany jest z powrotem z zagranicy. Ograniczenia nie dotyczą także pojazdów, które wjechały na terytorium Polski poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu (w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy), używanych w transporcie kombinowanym, aut przewożących artykuły szybko psujące się i artykuły spożywcze stanowiące znaczną część ładunku, pojazdów używanych do przewozu lekarstw i środków medycznych oraz pojazdów przeznaczonych do przewozu żywych zwierząt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane