Trzeba było mieć wyjątkowego pecha, by stracić w marcu na funduszach. Zdecydowana większość przyniosła bowiem zyski. Najbardziej okazałe Superfund C, który w miesiąc wypracował 22,3 proc.
— Nasze fundusze posiadały długą ekspozycję na rynek metali oraz mieszane pozycje na rynkach akcji, walutowych, surowcowych oraz obligacji i stóp procentowych. Najbardziej zyskowne okazały się krótkie pozycje na kontraktach na gaz naturalny oraz kukurydzę, a także długa pozycja na aluminium — tłumaczy Adam Zaremba, doradca inwestycyjny Superfund TFI.
Ale wyniki funduszy Superfund są wyjątkowo zmienne — w poprzednich miesiącach byłe na dole stawki. Dlatego funduszem miesiąca wybraliśmy Ideę Akcji, która powiększyła portfele inwestorów aż o 13,7 proc. To dużo lepiej niż WIG (9,7 proc.). Fundusz akcyjne okazały się w marcu trafnym wyborem. Średnio zarządzający wypracowali tyle, co WIG. 16 z 33 udało się pokonać indeks.

Więcej na ten temat w środowym Pulsie Biznesu.