Szukają i znajdują

Paweł Gniazdowski
opublikowano: 09-09-2005, 00:00

Rzeczywiście widać większe zainteresowanie zachodnich firm executive search naszymi menedżerami niż kiedyś. Na stanowiska w Europie poszukują kandydatów nie tylko przez swoje polskie oddziały, ale też bezpośrednio.

Z drugiej strony, rodzimi menedżerowie mogą częściej, niż jeszcze dwa lata temu, liczyć na pozytywne odpowiedzi na swe aplikacje z zachodnich portali internetowych, zajmujących się poszukiwaniami kandydatów na stanowiska zarządcze. Szczególnie poszukiwani są fachowcy do branży medyczno-farmaceutycznej i nowych technologii.

Najczęstszy powód sięgania po polskich menedżerów? To nadal chęć powierzenia im kierowniczego stanowiska na poziomie regionalnym — w naszej części kontynentu. Warto przy tym zauważyć, że Polacy obejmujący funkcje związane z zarządzaniem biznesem lub sprzedażą w Europie Środkowej i Wschodniej pracują nie tylko w Warszawie, ale także w Genewie, Budapeszcie, Wiedniu czy Londynie.

Paweł Gniazdowski, executive outplacement and career coaching DBM Polska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Gniazdowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Szukają i znajdują