Szwecja: konsumpcja mięsa nadal spada

opublikowano: 06-12-2018, 10:07

Szwedzi nigdy wcześniej nie skonsumowali tak małej ilości mięsa, donosi Szwedzka Rada Rolnictwa.

W 2017 roku konsumpcja mięsa w Szwecji spadła najmocniej od 1990 roku, kiedy rozpoczęto zbieranie danych. Po trzech kwartałach tego roku widać, że trend spadkowy jest kontynuowany. W okresie styczeń-wrzesień konsumpcja mięsa spadła o 2,8 proc. Oznacza to, że średnio Szwedzi zjedli o 1,8 kg mięsa mniej w tym czasie co w tym samym okresie ubiegłego roku.

Åsa Lannhard Öberg, rzeczniczka Szwedzkiej Rady Rolnictwa tłumaczy dalszy spadek konsumpcji mięsa tendencją rynkową, obawami o klimat, a także większą uwagą poświęcaną przez Szwedów zdrowemu odżywianiu, a także warunkom hodowli zwierząt.

Dane wskazują, że jeśli Szwedzi kupowali mięso, to najczęściej krajowej produkcji. Dane pokazują wyraźny wzrost popytu krajową jagnięcinę (6 proc.), wołowinę (4,4 proc.), wieprzowinę (3,2 proc.) i drób (2,3 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.se

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu