Szybka zmiana prezesa w polskim Generali

opublikowano: 19-11-2020, 20:44

Roger Hodgkiss zastąpił Macieja Fedynę, który zrezygnował z powodów osobistych.

W czwartek rada nadzorcza ze skutkiem natychmiastowym powołała Rogera Hodgkissa na prezesa zarządu grupy ubezpieczeniowej Generali Polska. Nominację musi jeszcze zatwierdzić Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

Roger Hodgkiss wiele lat temu przeniósł się z Wielkiej Brytanii do Polski, by kierować Link4, ale zadomowił się na stałe.
Roger Hodgkiss wiele lat temu przeniósł się z Wielkiej Brytanii do Polski, by kierować Link4, ale zadomowił się na stałe.
Korlak Marek

Roger Hodgkiss do Generali dołączył w listopadzie 2019 r. jako członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż produktów majątkowych i marketing. W latach 2009-15 był prezesem Link4, a w 2016 r. dołączył do zarządu PZU i PZU Życie.

Maciej Fedyna funkcję prezesa Generali piastował zaledwie od lipca 2020 r. Wcześniej był członkiem zarządu odpowiedzialnym za finanse. Chwilę po nominacji opowiadał o planach rozwoju firmy na łamach „PB”. Z powodów osobistych ustąpił ze wszystkich stanowisk, które zajmował w polskich spółkach grupy Generali — głosi komunikat spółki.

Grupa Generali, piąta nad Wisłą pod względem zbieranych w ciągu roku składek ubezpieczeniowych, w ostatnich kilku latach regularnie osiąga bardzo dobre wyniki finansowe. Rok 2019 był rekordowy w historii działalności ubezpieczyciela — zarówno pod względem przypisu, jak i zysku. Składka przypisana brutto polskich spółek stanowiła blisko 10 proc. urobku z regionu, do którego zaliczają się: Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja.

Generali w Polsce zatrudnia 1,6 tys. pracowników. Dostarcza na rynek ubezpieczenia majątkowe, wypadkowe i na życie klientom detalicznym i korporacyjnym, a także produkty inwestycyjne, z zakresu zarządzania aktywami i emerytalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane