Take-Two Interactive wydawcą gry Bloobera

opublikowano: 29-09-2021, 17:38

Zgodnie ze umową krakowskie studio otrzyma wynagrodzenie typu "advance", a także będzie uczestniczyć w zysku z przychodów gry po jej wydaniu.

Bloober Team podpisał z Take-Two Interactive umowę dotyczącą zamiaru wydania przez amerykańską spółkę pod marką wydawniczą Private Division nowej gry krakowskiego studia, opartej na jego IP. Tytuł ma wyjść na konsole oraz PC.

Zgodnie z umową Bloober otrzyma wynagrodzenie typu "advance" po spełnieniu ustalonych kamieni milowych, a także będzie uczestniczyć w zysku z przychodów gry po jej wydaniu. Take-Two będzie odpowiedzialne za działania promocyjne i sprzedażowe nowej gry.

„Całkowita wartość wskazanej umowy związana jest z uprzednim spełnieniem określonych w niej kamieni milowych i warunków, jednakże jej maksymalna wartość potencjalnie przekracza wartość kapitałów własnych emitenta i będzie mieć istotny wpływ na wyniki finansowe emitenta” – czytamy w komunikacie.

Na koniec czerwca kapitały własne Bloobera były na poziomie 48,9 mln zł.

Zgodnie z informacjami ze środowej konferencji prasowej tytuł, którym wydawcą będzie Take-Two Interactive to najprawdopodobniej projekt o roboczym tytule “C”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane