Tempo przed EURO winne zatorom

Badanie opinii przedsiębiorców

W maju br. 64 proc. z ok. 400 firm badanych przez BIG Info Monitor uważało, że ekspresowe tempo realizacji inwestycji, aby zostały dokończone na mistrzostwa EURO 2012, nie wpłynie na zatory płatnicze w przedsiębiorstwach. Ale po zakończeniu imprezy opinie są inne.

Obecnie aż 35 proc. przedsiębiorców uznało, że zatory płatnicze wzrosły w wyniku tempa prac. Potwierdzają to doniesienia o opóźnieniach w wypłatach dla wykonawców i podwykonawców pracujących przy inwestycjach związanych z imprezą.

Do tego 72 proc. firm uważa, że organizacja EURO nie przyniosła im wzrostu zamówień i realizowanych usług. W tym aż 24 proc. firm branży turystycznej jest zdania, że ilość zamówień usług spadła.

O spadku mówi też 17 proc. firm z sektora MSP. Ogółem wzrostem zamówień podczas EURO cieszyło się 11 proc. firm, a trochę więcej (13 proc.) uważa, że liczba zamówień i realizowanych usług spadła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Tempo przed EURO winne zatorom