Tereny Zabrza zostały włączone do KSSE

Kajetan Sroka
25-07-2002, 00:00

Katowice. Prawie 16 ha terenów należących do gminy Zabrze zostało włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Było to możliwe dzięki decyzji Rady Ministrów o zmianie przebiegu granic specjalnych stref ekonomicznych, w związku z likwidacją około 60 ha terenów po strefach: częstochowskiej i mazowieckiej.

— Fragment KSSE leży w dzielnicy Zabrza Grzybowice i ma powierzchnię prawie 16 ha. Składa się z dwóch mniejszych nieruchomości położonych niedaleko planowanej autostrady A1. Nieruchomości te są uzbrojone we wszystkie sieci, ponadto mają czynną bocznicę kolejową — mówi Marek Jarzębowski z Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

KSSE powołana została w 1996 r. W jej skład wchodzą cztery podstrefy o łącznej powierzchni około 1 tys. ha. Do największych inwestycji na jej terenie zalicza się fabryki: Opel koncernu General Motors, Isuzu Motors oraz Delphi Automotive System.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tereny Zabrza zostały włączone do KSSE