The Farm51 sprzedaje obligacje

opublikowano: 04-06-2019, 22:00

Producent gier komputerowych z publicznej oferty papierów dłużnych chce pozyskać do 4,2 mln zł.

The Farm51 Group, znany m.in. z takich gier, jak „World War 3”, czy „Get Even”, rozpoczął publiczną ofertę do 4,2 tys. obligacji serii L o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Zapisy rozpoczęły się 4 czerwca i potrwają do 26 czerwca. Wartość minimalnego zapisu to 5 tys. zł, a emisja dojdzie do skutku w przypadku pozyskania co najmniej 1 mln zł. Okres zapadalności obligacji to dwa lata, a oprocentowanie zostało ustalonena poziomie 7,25 proc. Przydział obligacji ma nastąpić 27 czerwca.

„Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków pieniężnych służących rozwojowi oferty produktowej emitenta oraz zwiększenie kapitału obrotowego” – podał enigmatycznie The Farm 51 Group.

Obecnie spółka skupia się na działaniach marketingowych i promocji gry „World War 3” oraz „Czernobylite”, która w wersji „early access” ma zostać udostępniona w tym roku. Spółka prowadzi też trzy projekty badawczo-rozwojowe w ramach programu GameINN.

Zabezpieczeniem obligacji jest zastaw rejestrowy na prawach do największej produkcjistudia, czyli „World War 3” oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji z art. 777 Kpc do kwoty stanowiącej 150 proc. wartości subskrybowanych obligacji. Spółka Volante na zlecenie The Farm51 Group wyceniła prawa majątkowe do gry „World War 3” w przedziale 5,2-23 mln zł.

W I kw. 2019 r. spółka miała 0,7 mln zł przychodów netto ze sprzedaży produktów i 1,34 mln zł straty netto. Na koniec marca posiadała 6,6 mln zł gotówki. Kapitały własne wynosiły 11,3 mln zł. Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania były na poziomie 2,15 mln zł, w tym 1,16 mln zł to zobowiązania krótkoterminowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane