Tłum sfinansuje trzymanie moczu

opublikowano: 05-03-2019, 22:00

Spółka MCC zbiera na platformie crowdfundingowej pieniądze na pierwsze w Polsce centrum terapii i rehabilitacji urologicznej. Rynek będzie rosnąć.

Ponad dwa miliony — na tyle szacowana jest liczba Polek i Polaków, którzy mają problem z inkontynencją, czyli nietrzymaniem moczu. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa będzie ich przybywać, tymczasem na rosnącym rynku brakuje specjalistów i miejsc, w których z tym problemem można sobie poradzić. Sytuację tę zamierza zmienić spółka Medical Continence Centers (MCC), która chce stworzyć w Polsce sieć placówek, świadczących kompleksową opiekę dla pacjentów z problemami urologicznymi. Pieniądze na rozruch zamierza pozyskać z kampanii crowdfundingowej, która ruszyła na platformie Beesfund.

— Chcemy zebrać 1 mln zł, co pozwoli nam na uruchomienie w Warszawie pierwszego, wzorcowego centrum kontynencji. Te pieniądze pozwolą na wynajęcie powierzchni i zatrudnienie specjalistów: urologów i ginekologów, a także fizjoterapeutów — mówi Tomasz Michałek, prezes i współtwórca MCC.

Za spółką stoją menedżer Tomasz Michałek i Andrzej Przybyła, lekarz urolog, który przez lata pracował za zachodnią granicą i był m.in. głównym urologiem w niemieckim odpowiedniku ZUS. Obaj założyciele mają obecnie po 50 proc. akcji spółki, ale w ramach emisji crowdfundingowej do nowych akcjonariuszy ma trafić 9,09 proc. walorów.

— Nietrzymanie moczu to coraz powszechniejszy problem, dotykający w 75 proc. kobiet. W ich przypadku problemy zaczynają się w okresie okołociążowymi narastają z wiekiem, wśród mężczyzn grupą zagrożoną są zwłaszcza pacjenci po 50 roku życia, którzy przeszli zabiegi urologiczne. Na rynku — nie tylko w Polsce — brakuje kompleksowej oferty dla takich osób, łączącej urologię czynnościową, uroginekologię, fizjoterapię i rehabilitację — mówi prezes MCC.

Spółka nie liczy na przychody z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).

— NFZ finansowana jest opieka urologiczna, która w polskim przypadku sprowadza się głównie do spraw związanych z nowotworami, a nie z nietrzymaniem moczu. Zamierzamy zagospodarować tę niszę. Nasz biznesplan zakłada, że w ciągu roku osiągniemy rentowność, a w pięciu lat uruchomimy w kraju 10 centrów kontynencji, finansując się samodzielnie i z kolejnej, tym razem już większej zbiórki społecznościowej, którą przeprowadzimy w perspektywie kilku lat — mówi Tomasz Michałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane