To musisz wiedzieć dziś rano 10 VIII 2022

opublikowano: 10-08-2022, 08:13
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Oto 10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem sesji na GPW. Informacje ze spółek, analizy i rekomendacje.

1. Zmęczony i wyposzczony giełdowy byk powinien zachować wstrzemięźliwość, bo bilans szans i ryzyka związanych z szarżą nie jest korzystny, uważają analitycy z Biura Maklerskiego mBanku. Więcej...

2. Dziś w centrum uwagi będą dane o inflacji z USA w lipcu (godz. 14.30).

“Konsensus wskazuje na pierwszy od kwietnia spadek rocznej dynamiki CPI poniżej 9 proc. (do 8,8 proc. z 9,1 proc. w czerwcu) i wzrost inflacji bazowej do 6,1 proc. r/r z 5,9 proc. r/r. W interpretacji danych kluczowe będzie, jak zmienia się krótkoterminowy trend inflacyjny (zmiany proc. m/m po odsezonowaniu)” - napisali w porannym komentarzu analitycy PKO BP.

3. Przez poprzednie dwa lata surowcowa hossa napędzała inflację cenową, drenując portfele konsumentów. Jednak od dwóch miesięcy na rynkach towarowych trwa korekta mogąca okazać się zaczątkiem regularnej bessy. Więcej...

4. Złożonych zostało około 850 tys. wniosków w sprawie wakacji kredytowych - poinformował Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP, w rozmowie z TVN24.

5. W dobie galopującej inflacji, stagnacji na giełdzie i niskich stóp procentowych podatek Belki należy znieść lub zmniejszyć – apelują eksperci.

6. Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, obniżył do “trzymaj” rekomendację dla akcji Ten Square Games. Cena docelowa poszła w dół o 77 proc. do 115 zł. Więcej...

7. Torpol potroił zysk w I półroczu 2022. Więcej...

8. KSG Agro miało 1,2 mln USD zysku netto w I półroczu. Więcej...

9. Passus z NewConnect złożył wniosek o zawieszenie postępowania prospektowego w KNF i wstrzymał się z emisją i przejściem na główny rynek GPW. Tymczasem 12 sierpnia drogę z NewConnect na główny rynek przejdzie SimFabric.

10. Dow Jones stracił 0,2 proc., a S&P500 spadł o 0,4 proc. Nasdaq kończył sesję zniżką o 1,2 proc. Więcej...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane