Adiuvo obniżyło udział w akcjonariacie Airway Medix

opublikowano: 10-08-2022, 07:26
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Adiuvo Investments po raz kolejny w ostatnim czasie obniżyło udział w akcjonariacie spółki portfelowej.

W wyniku transakcji sprzedaży 623 tys. akcji w okresie od 18 lipca do 2 sierpnia udział Adiuvo spadł z 39,93 do 38,86 proc.

Wcześniej Adiuvo tłumaczyło, że stopniowe zmniejszanie zaangażowanie w ostatnim czasie “jest naturalnym procesem, wynikającym ze strategii”. Zakłada ona na obecnym etapie rozwoju Airway Medix zmniejszenie zaangażowania Adiuvo Investments oraz - na podstawie podpisanego listu intencyjnego - docelowe przekazanie kontroli menedżerskiej i właścicielskiej BICI Solutions. Z tym podmiotem trwają obecnie negocjacje, ale mimo upłynięcia wyznaczonego terminu 30-45 dni nie zostały one zakończone. Airway uważa, że są prowadzone bez szczególnych opóźnień.

“Sprzedawane pakiety akcji Airway Medix są relatywnie niewielkie w stosunku do posiadanego przez Adiuvo pakietu, a strategiczne zaangażowanie Adiuvo w kapitale Emitenta nie ulega istotnemu zmniejszeniu” - podano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane