To musisz wiedzieć dziś rano 23 IX 2019

opublikowano: 23-09-2019, 08:16

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

1. Analityczka, która w styczniu trafnie przewidziała spadek cen akcji ubezpieczyciela, szans na poprawę wyników całej grupy PZU upatruje raczej w biznesie bankowym niż asekuracyjnym. Więcej…

2. Złoty o poranku odrabia część strat, poniesionych w piątek po informacji w sprawie wyznaczenia na 3 października posiedzenia TSUE ws. kredytów frankowych. Więcej…

3. Commerzbank rozważa sprzedaż mBanku. Mógłby za niego dostać 9 mld zł. W sam raz tyle ma PKO BP, pisze Eugeniusz Twaróg.

4. Cedrob zgłosił do Prezesa UOKiK zamiar koncentracji obejmujący kupno przedsiębiorstwa ZM Kania.

5. Zarząd PKP Cargo rozpoczął rozmowy w sprawie przejęcia udziałów w firmie PU Hatrans, która organizuje przewozy na tzw. Nowym Jedwabnym Szlaku – trasie z Łodzi do Chin.

6. Fon, spółka kontrolowana przez Mariusza i Damiana Patrowiczów, musi odpisać należności od Nowego Wiatru po tym, jak ten podmiot stracił aktywa. Sprawie być może będzie się musiała przyjrzeć prokuratura.

7.  Nowe przepisy miały sprawić, że biegli będą krytyczniej patrzeć na sprawozdania finansowe. Okazało się jednak, że pojawił się inny problem. Więcej…

8. Raporty półroczne Idea Banku i Getin Noble Banku tym razem nie rozczarowały inwestorów z Catalyst. Więcej…

9. Ostatni pełny tydzień września przyniesie sporo danych makroekonomicznych. Pod koniec tygodnia czekać będziemy na rating Polski. Więcej…

10. David Rosenberg, główny ekonomista i strateg Gluskin Sheff uważa, że pomimo ostatnich działań Fed, mających ożywić wzrost gospodarczy, recesja w USA jest coraz bliżej. Więcej…

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń w spółkach sprawdź na Bankier.pl

Historia

97 lat temu Sejm Ustawodawczy przyjął ustawę o budowie portu w Gdyni.

80 lat temu w Dąbrowie Górniczej urodził się Janusz Gajos, aktor Teatru Narodowego w Warszawie, przez wiele lat związany z warszawskim Teatrem Powszechnym; wystąpił w filmach "Przesłuchanie", "Ucieczka z kina 'Wolność'", "Szwadron", "Psy", "Trzy kolory. Biały", "Śmierć jak kromka chleba", "Akwarium", "Żółty szalik", "Zemsta", "Przedwiośnie", "Jasminum", "Układ zamknięty", "Body/Ciało"; niezwykle popularny jako Janek Kos z serialu "Czterej pancerni i pies", znany także z występów w Kabarecie Olgi Lipińskiej i kabarecie Pod Egidą.

18 lat temu odbyły się wybory parlamentarne. W wyborach do Sejmu koalicja SLD-UP uzyskała 41,04 proc. głosów, PO 12,68 proc., "Samoobrona" 10,2 proc., PiS 9,5 proc., PSL 8,98 proc., LPR 7,87 proc. W Senacie SLD-UP zdobyły 75 mandatów, Blok Senat 2001 - 15, PSL - 4, "Samoobrona" i LPR - po 2 mandaty, kandydaci niezależni - 2. Frekwencja: 46,29 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu