To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 14 IV

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Na zamknięciu indeks DJ IA spadał o 0,45 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,46 proc. zaś   Nasdaq tracił 0,15 proc.

GPW. "Dzisiejsza sesja powinna być znacznie ciekawsza od wczorajszej, chociażby za sprawą bogatszego kalendarium makro. Najważniejszymi danymi będzie sprzedaż detaliczna z USA (godz. 14:30), warto także zwrócić uwagę na produkcję
przemysłową ze strefy euro (11:00), odczyty inflacji z Hiszpanii oraz Wielkiej
Brytanii, a także na dane o podaży pieniądza i nowych kredytach w Chinach" - napisali w porannym raporcie analitycy BGŻ.

Seco/Warwick. Spółka zwiększyła wartość odpisu brazylijskiej spółki zależnej oraz odpisał wartość inwestycji w podmiot w Indiach. Odpis wartości  Seco/Warwick do Brasil zwiększono z 7 do 16,5 mln zł, po konsultacjach z audytorem utworzono też odpis na Seco/Warwick Allied w Indiach na kwotę 9,1 mln zł.

Rank Progress. Sąd uznał, że ucieczka sklepu MarcPol z galerii w Grudziądzu to złamanie umowy. Deweloper powalczy jeszcze o czynsz. Więcej w sekcji Premium

Alumetal. Akcjonariusze Alumetalu zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 29,4 mln zł na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 1,95 zł na akcję, podała spółka. Walne zgromadzenie wyznaczyło dzień dywidendy na 22 kwietnia, a termin wypłaty dywidendy - na 29 czerwca.

Eurotel. Zarząd spółki rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 1 zł za akcję.

InfoScan (NewConnect). Warszawska firma telemedyczna InfoScan marzy o powtórzeniu sukcesu giełdowego Medicalgorithmics. Poprzeczka jest zawieszona wysoko. Kapitalizacja spółki założonej przez Marka Dziubińskiego wynosi blisko 700 mln zł, a InfoScan dopiero rozpoczyna biznesową przygodę. Jego akcje zadebiutują na NewConnect za dwa dni. Więcej w sekcji Premium

Elemental. Ibah Holdings zmniejszył z 15,31 do 14,01 proc. udział w akcjonariacie spółki Elemental Holdings. Stało się to w wyniku sprzedaży pakietu 1,5 mln walorów. Ibah to drugi pod względem wielkości zaangażowania akcjonariusz grodziskiej firmy. Największym są fundusze zarządzane przez Altus TFI (37,94 proc.).

Orzeł, Recykl. Firmy rywalizujące w recyklingu opon starły się na komunikaty. Orzeł zarzuca Recyklowi grę nie fair. Więcej w sekcji Premium© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 14 IV