To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 22 VII

opublikowano: 22-07-2014, 07:56

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI.  Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami największych indeksów na Wall Street po najdłuższym rajdzie za Oceanem od kwietnia.  Inwestorzy obawiają się, że zaognienie konfliktu Ukrainie może doprowadzić do dalszego zaostrzenia sankcji. Na zamknięciu indeks Dow Jones spadał o 0,28 proc.,  S&P500 o 0,21 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 0,16 proc.

PEP. Analitycy: wejście do spółki chińskiego funduszu ma większą wagę niż wniesienie aktywów Jana Kulczyka Więcej w sekcji Premium

Synthos. Wzrost cen na rynku kauczuku miał nastąpić już w 2014 r. Taki scenariusz stoi jednak pod coraz większym znakiem zapytania Więcej w sekcji Premium

PZ Cormay. „Parkiet” spekuluje, że pakiet  1,25 mln akcji od Tomasza Tuory mógł odkupić fundusz Total FIZ, stając się tym samym największym akcjonariuszem spółki.

Alior. Dziś kończy się lock-up na akcje banku, będące w posiadaniu Carlo Tassara.

Budopol Wrocław. 30 lipca we wrocławskim sądzie rejonowym odbędzie się posiedzenia w postępowaniu upadłościowym emitenta celem wysłuchania stanowiska nadzorcy sądowego oraz reprezentanta emitenta w przedmiocie perspektyw dalszego prowadzenia postępowania upadłościowego w opcji układowej.

DGA. Spółka otrzymało od firmy SEKA pozew o zasądzenie 2,66 mln zł za uchybienia i wykonanie usługi naruszające warunki umowy o usługi szkoleniowo-doradcze. Sama półka wcześniej złożyła przeciwko Sece pozew z tytułu niezapłaconych faktur - DGA dochodzi 1,23 mln zł plus odsetki.

ZM Ropczyce. Obligacje Zakładów Magnezytowych Ropczyce zadebiutują na rynku Catalyst we wtorek, 22 lipca. Będzie to 189. emitent papierów dłużnych na Catalyst oraz 32. debiut na tym rynku w 2014 roku, podała Giełda Papierów Wartościowych (GPW)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 22 VII