To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 22 X

opublikowano: 22-10-2014, 08:30

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Po całodniowym rajdzie, indeks DJ IA wzrósł o 1,31 proc. Wskaźnika S&P500 zyskał 1,96 proc. zaś technologiczny Nasdaq 2,40 proc.

PKN Orlen. W III kwartale 2014 r. PKN Orlen zanotował 538 mln zł zysku netto, przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej - to 18 proc. mniej niż przed rokiem. Przychody koncernu zmniejszyły się o 3,8 proc. do 29,16 mld zł. Z kolei Orlen Lietuva odnotował 22 mln USD zysku netto w III kw. 2014 r. wobec 5 mln USD straty rok wcześniej. Koncern poinformował ponadto wczoraj, że rozważa kolejne inwestycje w Ameryce Północnej.

Grupa Żywiec. W okresie lipiec-wrzesień 2014 r. grupa odnotowała spadek skonsolidowanego zysku netto do 88,89 mln zł z 93,10 mln rok wcześniej. Mniejsze były również skonsolidowane przychody. W III kw. 2014 r. wyniosły 894,05 mln zł wobec ponad 1,01 mld rok wcześniej.

Comarch. Producent oprogramowania wchodzi w produkcję sprzętu. Chce sprzedawać sieciom handlowym beacony. Więcej na pulsinwestora.pb.pl

Branża spożywcza. Giełdowe spółki spożywcze w większości poradziły sobie z rosyjskimi ograniczeniami na eksport z UE. Niektóre nawet… skorzystały. Więcej w sekcji Premium

Orbis. "Mamy dziś sporo gotówki i nie mamy żadnych zobowiązań wobec banków, co stwarza możliwości zaciągnięcia kredytu, choć rozważamy też inne opcje finansowania. Ewentualna transakcja nie zmieni też naszej strategii w Polsce, ani polityki dywidendy" — mówi Gilles Clavie, w rozmowie z „PB”, po informacji o możliwośći zakupu aktywów od spółki-matki Accor. Więcej w sekcji Premium

Alior Bank. To była okazja czy zakup po uczciwej cenie? Odpowiedź na to pytanie poznamy za dwa lata, gdy Meritum zrealizuje ambitne plany. Więcej w sekcji Premium

Work Service. Spółka zawarła umowę w zakresie doradztwa i pośrednictwa przy przeprowadzeniu oferty prywatnej akcji z Wood & Company Financial Services, a.s. Oddział w Polsce, Domem Maklerskim mBanku, Bankiem Zachodnim WBK, Domem Maklerskim BZ WBK. Wcześniej akcjonariusze zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję w trybie oferty prywatnej 5 mln akcji serii S z wyłączeniem w całości prawa poboru.

Meritum Bank ICB. Instytucja wyemitowała 8000 ośmioletnich obligacji podporządkowanych na okaziciela serii C o wartości nominalnej 10.000 zł każda. Oprocentowanie jest zmienne, ustalane jako WIBOR6M + marża w wysokości 410 pb, wynoszące w pierwszym okresie odsetkowym 6,11 proc. Papiery mają wejść do obrotu na rynku Catalyst.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 22 X