"To tylko korekta wzrostowa"

MD
14-03-2009, 16:37

Ostatnie wzrosty na giełdach w USA to  korekta wzrostowa na rynku niedźwiedzia, twierdzi Jim Rogers, guru inwestorów.

- Nie widzę możliwości, żeby wzrosty nadal się utrzymały – powiedział Rogers w telewizji Bloomberg. – Świat ma poważne problemy. Będzie więcej bankructw i wpadek finansowych – dodał.

Przyznał jednak, że nie jest pewny, iż seria wzrostów już się zakończyła.

- Ale problemy pozostały. Amerykański rząd jeszcze pogarsza sytuację wydając nieprzyzwoite ilości pieniędzy na złe rzeczy – powiedział.

Rogers podkreślił, że system bankowy w USA jest wciąż w kiepskim stanie. Ostatnie wzrosty kursów banków ocenia sceptycznie.

- Powinny odbić w górę po wcześniejszych pokaźnych spadkach. Ale czy bnki są w lepszej kondycji niż wcześniej. Absolutnie nie – powiedział.

Rogers zwrócił uwagę, że większość analityków twierdzi, iż JP Morgan Chase jest obecnie najmocniejszą amerykańską spółką finansową. Jego zdaniem to nieprawda.

 - Sprzedaję JP Morgan – powiedział. – Mają gigantyczne pozycje na derywatach. To są pozycje pozabilansowe, które są w trójce największych na świecie, jeśli nie największe – powiedział.

Rogers ostrzegł, że najnowszym problemem amerykańskich banków będą straty na kartach kredytowych. Stwierdził, że to „kolejna katastrofa, która nadchodzi”.

MD, moneynews.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "To tylko korekta wzrostowa"