TP inwestuje w bezpieczeństwo

MEW
opublikowano: 16-02-2012, 15:37

Telekomunikacja Polska rozwija systemy bezpieczeństwa. Podpisała już umowę na zapewnienie bezpieczeństwa banku, liczy na kolejne.

Telekomunikacja Polska (TP) postanowiła na fali zainteresowania bezpieczeństwem w sieci pokazać swoje osiągnięcia w tym zakresie.

- W 2009 roku byliśmy największym generatorem spamu w sieci. Teraz spadliśmy na 150 miejsce na świecie – mówi Piotr Muszyński, wiceprezes TP.

Spółka rozwija system bezpieczeństwa TP CERT, który pomógł ostatnio Onetowi poradzić sobie z atakiem hakerów. Nawał internatutów klikających na strony Onetu został przekserowany w internetową czarną dziurę w dwie godziny. Dla porównania, kancelaria premiera potrzebowała na to kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu godzin.

- Podpisaliśmy umowę komercyjną z jednym z banków polskich na wdrożenie i świadczenie usług monitorowania bezpieczeństwa – mówi Tomasz Matuła, dyrektor departamentu IT w TP.

Telekom liczy na zwiększone zainteresowanie usługą bezpieczeństwa ze strony instytucji i firm. Zwiększony popyt pomoże zwiększyć obroty utworzonej w ubiegłym roku spółki Integrated Solutions, zajmującej się technologiami informatycznymi.

- Liczymy na dodatkowe zamówienia. Ale dla nas priorytetem nie będzie sprzedaż tej usługi, ale bezpieczeństwo sieci Orange i TP. Nie wychodzimy z tą usługą na rynek, nie spodziewamy się dużej ilości klientów – mówi Piotr Muszyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane