Trakcja wyda 200 mln zł

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 11-03-2008, 00:00

Kolejowa firma kusi inwestorów szeroko zakrojonym programem inwestycyjnym. Wpływy z emisji mają zapewnić jego finansowanie.

Kolejowa firma kusi inwestorów szeroko zakrojonym programem inwestycyjnym. Wpływy z emisji mają zapewnić jego finansowanie.

W czwartek ruszają zapisy w transzy inwestorów indywidualnych w ramach oferty publicznej Trakcji Polskiej, największego w kraju wykonawcy usług związanych z modernizacją linii kolejowych spoza grupy PKP. Potrwają do 18 marca. Równolegle będzie budowana księga popytu w grupie instytucji finansowych. Te na akcje będą mogły zapisywać się 19 i 20 marca. W sumie oferta obejmuje 40 mln papierów, z tego 30 mln to nowa emisja.

— Chcemy umocnić się w czołówce firm działajacych na szybko rosnącym rynku infrastruktury kolejowej. Planujemy również dywersyfikację działalności i rozwój w takich segmentach, jak budownictwo drogowe czy energia wiatrowa. Planowany program inwestycyjny ma wartość około 200 mln zł. Chcemy go sfinansować przede wszystkim pieniędzmi uzyskanymi z emisji — mówi Maciej Radziwiłł, szef Trakcji Polskiej.

Prezes kontroluje 20,7 proc. kapitału firmy, największym akcjonariuszem jest hiszpańska Comsa z 62,3-procentowym udziałem. Po ofercie zaangażowanie to spadnie odpowiednio do 10,5 proc. oraz 50,6 proc.

Z prospektu wynika, że gotówka z emisji pójdzie na inwestycje w spółki budownictwa drogowego (80 mln zł), sprzęt i firmy związane z sektorem infrastruktury transportu szynowego (55 mln zł) i projekty energii odnawialnej (65 mln zł).

Prezes Maciej Radziwiłł zapewnił, że negocjacje w sprawie akwizycji już się toczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trakcja wyda 200 mln zł