Transocean na sprzedaż

Cezary Pytlos
opublikowano: 03-12-1998, 00:00

Transocean na sprzedaż

W połowie przyszłego roku zakończy się prywatyzacja Transoceanu — szczecińskiego armatora zajmującego się głównie przewozem żywności. Jego przejęciem zainteresowani są inwestorzy z Grecji i USA.

Program oszczędnościowy pociągnie za sobą zwolnienia pracowników. Redukcje obejmą głównie personel lądowy. Na lądzie pracuje dziś 200 z 500 pracowników firmy.

Przedsiębiorstwo po 10 miesiącach tego roku przyniosło 969,6 tys. zł zysku brutto. Dyrektor Jarosław Stępień jest jednak ostrożny w prognozach na koniec roku. Firmę bowiem dotknął kryzys na rynku frachtowym.

Obecnie została zakończona wycena majątku firmy. Ministerstwo Skarbu Państwa, właściciel spółki, nie ujawnia jednak, ile jest ona warta.

— Do końca roku zostanie ogłoszone wezwanie dla potencjalnych inwestorów — informuje biuro prasowe resortu skarbu.

Zainteresowanie firmą wyrazili przewoźnicy z Grecji i USA. Transocean dysponuje sześcioma chłodnicowcami, pływającymi pod banderami cypryjską i liberyjską, oraz dwoma bazami transportowymi, w Szczecinie i Gdyni. W 1996 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, a w połowie 1997 roku przystąpiono do jej prywatyzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Pytlos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Transocean na sprzedaż