Uber odzyskuje amerykańskich kierowców

opublikowano: 01-06-2021, 16:05

Uber ogłosił we wtorek, że kierowcy z USA stopniowo wracają na jego platformę. Pozwala to na niewielkie skrócenie czasu oczekiwania na przejazd w obliczu wzmożonego popytu, pisze Reuters.

Uber
fot. AdobeStock
Uber fot. AdobeStock

W tygodniu zakończonym 17 maja liczba aktywnych kierowców Ubera w USA zwiększyła się o 33 tys. (4,4 proc.) tydzień do tygodnia. To najlepszy wynik od początku 2021 roku.

W ubiegłym roku firma borykała się z dużym odpływem kierowców spowodowanym pandemią. Ze względu na lockdown i brak zleceń byli oni zmuszeni poszukać nowego zajęcia.

Amerykańscy klienci coraz częściej narzekają na długi czas oczekiwania na przejazd i wysokie opłaty rezerwacyjne. Platforma stara się nakłonić swoich byłych współpracowników do powrotu. W kwietniu Uber zadeklarował, że przeznaczy 250 mln USD na podwyżki i programy motywacyjne. Według deklaracji firmy, w niektórych stanach kierowcy mogą wraz z napiwkami zarobić nawet 35 USD za godzinę pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane