UKE planuje porządki na Poczcie - prasa

opublikowano: 25-01-2007, 07:12

Urząd Komunikacji Elektronicznej jest m.in. regulatorem rynku telekomunikacyjnego i pocztowego, ale nie może ingerować w działalność Poczty Polskiej - pisze "Parkiet".

Urząd Komunikacji Elektronicznej jest m.in. regulatorem rynku telekomunikacyjnego i pocztowego, ale nie może ingerować w działalność Poczty Polskiej - pisze "Parkiet".

- Prawo pocztowe faktycznie nie pozwala nam nic zrobić. Nie możemy, na przykład, kontrolować cenników Poczty, nałożyć na nią kar za naruszanie interesów konsumentów czy też odnieść się do nieprawidłowości w procesie załatwiania reklamacji - mówi w rozmowie z "Parkietem" Anna Streżyńska, prezes UKE.

W Urzędzie opracowano więc propozycje zmian w prawie, które mają zwiększyć kompetencje regulatora. Według Anny Streżyńskiej, projektowana nowelizacja nie jest obszerna i zmiany mogą wejść w życie nawet w połowie tego roku. Prezes UKE zastrzega, że jej celem nie jest otwarcie rynku pocztowego na konkurencję, bo decyzje o tym podejmie rząd.

Z proponowanych zmian w prawie wynika, że regulator będzie mógł kontrolować Pocztę i wydawać zalecenia pokontrolne. Chodzi m.in. o kontrolę jakości usług. Jeśli Poczta nie zastosuje się do zaleceń, prezes UKE będzie mógł ją ukarać finansowo.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane