UKNF uprzedza atak

opublikowano: 20-09-2018, 07:34

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w specjalnym oświadczeniu odniósł się do plotek o powiązaniach osobistych prawnika, reprezentującego jedno z TFI, z osobą zatrudnioną w urzędzie.

Komunikat jest bezprecedensowy, bo komentuje nieoficjalne doniesienia. 

Zobacz więcej

Szymon Laszewski/FORUM

"Do UKNF docierają nieoficjalne doniesienia odnośnie powiązań jednej z kancelarii prawnych obsługujących podmioty z rynku funduszy inwestycyjnych z osobami zatrudnionymi w Urzędzie KNF" - podano.

Jak podkreślono, "wszystkie możliwe przypadki występowania relacji rodzinnych bądź towarzyskich pracowników Urzędu z osobami zatrudnionymi w podmiotach nadzorowanych przez KNF bądź podmiotach, które świadczą na ich rzecz usługi prawne, są zarządzane w profesjonalny sposób tak, aby nie dochodziło do powstania naruszeń w tej materii".

Konflikt interesów, jak pisze komisja, zarządzany jest poprzez instytucję "wyłączenia" pracownika organu od udziału w postępowaniu.

"W sprawach, których dotyczą pojawiające się doniesienia, osoby zatrudnione w UKNF, które mogłyby być narażone na potencjalny konflikt interesów, są jak w każdym tego typu przypadku wyłączone z procedowania. Wszystkie okoliczności tych spraw są zaś od początku w pełni znane kierownictwu UKNF" - zaznaczono.

UKNF zagroził, że wszystkie pojawiające się w przestrzeni publicznej na temat działań UKNF lub jego pracowników, które okażą się być nieprawdziwe w swojej treści i będą stanowiły próbę wpływania na przebieg toczących się w UKNF postępowań administracyjnych, "spotkają się ze stanowczą reakcją".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

KNF , Tfi