Ukraińcy chcą więcej zarabiać

opublikowano: 26-08-2019, 22:00

Prawie połowa Ukraińców chce zarabiać więcej niż w 2017 r., a zarobki poniżej 2,5 tys. zł już ich nie interesują.

Takie wnioski płyną z badania zleconego przez Gdański Urząd Pracy, które przeprowadzili Pracodawcy Pomorza we współpracy z Grupą Progres. Z danych wynika, że praca niezgodna z oczekiwaniami jest często traktowana jako chwilowe zajęcie, które umożliwia start na polskim rynku. O 34 proc. zwiększyła się liczba Ukraińców chcących zarabiać więcej.

Obecnie tylko 7 proc. jest gotowych pracować za mniej niż 2,5 tys. zł netto (24 proc. w 2017 r.), a wynagrodzeniem do 3 tys. zł netto jest zainteresowanych 38 proc. badanych (34 proc. w ubiegłym roku). Ponad połowa pracujących w Polsce obywateli Ukrainy (55 proc.) oczekuje zarobków powyżej 3 tys. zł netto (42 proc. przed rokiem).

— Jeśli nie spełnimy tych oczekiwań, Ukraińcy pójdą pracować do konkurencji, a konsekwencje braków kadrowych w firmach mogą kosztować dużo więcej niż podniesienie zarobków — komentuje Justyna Lach, dyrektor ds. rozwoju projektów międzynarodowych w Grupie Progres.

47 proc. - tylu Ukraińców szukających pracy w Polsce chce, by była ona dobrze płatna, ciekawa i wykonywana u uczciwego pracodawcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu