Union Investment idzie pod prąd

Adrian Boczkowski
opublikowano: 28-09-2009, 09:20

TFI zarządzane przez Małgorzatę Górę ruszyło do ostrej walki telewizyjnej o aktywa akcyjne. Konkurenci zarzucają mu psucie rynku.

W mediach, w tym w telewizji, pojawiły się w ostatnich tygodniach reklamy Union Investment TFI (UI), które promują przede wszystkim fundusze UniKorona Akcje oraz UniAkcje Małych i Średnich Spółek. To przełom, bo praktycznie od ponad półtora roku nie widzieliśmy produktowych reklam TFI. Być może zachęci to Polaków do powtórnych solidnych wpłat na fundusze akcyjne, co zdynamizowałoby wzrosty kursów na GPW. Problem polega jednak na tym, że UI mówi o niezwykle krótkim horyzoncie czasowym inwestycji jak na fundusz akcyjny — zaledwie 6-9 miesięcy. W branży zawrzało.

Przedstawiciele instytucji nie pochwalają działań UI. — Jesteśmy zdumieni zapewnieniem o doskonałych perspektywach wzrostu w 6-9 miesięcy, co reklamuje UI. W tak krótkim terminie na rynku może się wiele wydarzyć, a nikt nie jest w stanie ze 100-procentową pewnością przewidzieć przyszłości. Inwestycje w fundusze akcyjne można planować dopiero w przynajmniej trzy-, pięcioletniej perspektywie — mówi Magdalena Bielak z BZ WBK AIB AM.

Zdziwienie jest tym większe, że do tej pory UI było do tej pory postrzegane w branży jako konserwatywne towarzystwo. Na zdziwieniu jedank nie koniec. Zdaniem Marka Przybylskiego z Aviva Investors TFI, wkrótce do marketingowej ofensywy przystąpią pozostałe TFI, które do tej pory bezskutecznie czekały na większą giełdową korektę.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Pulsu Biznesu"

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Boczkowski

Polecane