Upada kolejna spółka z NewConnect

Do wrocławskiego sądu rejonowego trafił wniosek o ogłoszenie upadłości PCZ z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

19 czerwca spółka poinformowała, że bank postawi 29 czerwca w stan wymagalności udzielony firmie kredyt obrotowy w wysokości 20 mln zł.

Zobacz więcej

Stanisław Pachołek, prezes PCZ Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

23 czerwca w komunikacie PCZ podał, że bank nie postawi jednak kredytu w stan wymagalności. Jak jednak dodano, uwzględniając dotychczasowe działania i rozmowy z przedstawicielami banku zarząd "uważa że stanowisko banku kredytującego nie jest wiążące i może ulec zmianie a w kontekście negocjacji prowadzonych od końca maja 2015 roku, może stanowić przejaw celowego wprowadzania rynku w błąd i wykorzystywania dominującej pozycji banku kredytującego względem emitenta".

W poniedziałek do godz. 13 nie zawarto na NewConnect żadnych transakcji na akcjach PCZ.

Na Catalyst notowanych jest kilka serii obligacji spółki. Ich ceny wahają się od 85 do 100 proc. nominału.

Polski Holding Medyczny PCZ to firma, prowadząca m.in. 10 przychodni i 5 szpitali.

Kilka dni temu o złożeniu wniosku o likwidację poinformowała inna spółka z NewConnect - Nicolas Games, a sąd ogłosił likwidację Kopahaus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Upada kolejna spółka z NewConnect