UPS wozi przesyłki dronami

opublikowano: 03-04-2019, 22:00

To już nie tylko testy. Drony regularnie dostarczają przesyłki w USA.

Prób i testów dronów w branży przesyłek ekspresowych było wiele, ale nowa usługa UPS jest pierwszą usankcjonowaną przez amerykański Federalny Urząd Lotnictwa. Firma ma bowiem pozwolenie na wykorzystanie dronów do rutynowych lotów komercyjnych na podstawie umowy biznesowej. UPS wspólnie z firmą Matternet wykorzystuje drony do transportu próbek medycznych między szpitalami w Raleigh w stanie Karolina Północna.

Wykorzystywane przez UPS do transportu przesyłek
medycznych drony mogą przenosić ładunki ważące do 2,2 kg na odległość do 20 km.
Zobacz więcej

DRON TRANSPORTOWY:

Wykorzystywane przez UPS do transportu przesyłek medycznych drony mogą przenosić ładunki ważące do 2,2 kg na odległość do 20 km. Fot. ARC

Usługa obejmuje loty na terenie kampusu flagowego szpitala WakeMed. Program UPS i Matternetu to kamień milowy w rozwoju bezzałogowego lotnictwa w USA. Obecnie większość próbek i preparatów medycznych jest przewożona samochodami kurierskimi na obszarze stale rozrastającego się kampusu.

Departament Transportu w Karolinie Północnej (NCDOT), który pracuje nad wykorzystaniem dronów do rozszerzenia dostępu do opieki zdrowotnej, wspierał Matternet w przeprowadzaniu pierwszych lotów testowych. Trzyletni program Federalnego Urzędu Lotnictwa ma na celu przetestowanie praktycznego zastosowania dronów, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak nowa technologia może być bezpiecznie zastosowana w codziennych działaniach. Pięć organizacji zaangażowanych w program to Federalny Urząd Lotnictwa, NCDOT, UPS, Matternet i WakeMed.

Program wykorzystuje quadkopter M2 firmy Matternet, który może przenosić ładunki medyczne ważące do 2,2 kg na odległość do 20 km. To najnowszy program UPS wykorzystujący loty bezzałogowe do wspierania logistyki medycznej. W 2016 r. UPS połączyło siły z GAVI i Zipline, by dostarczać krew do odległych miejsc w Rwandzie. Zespół Matternetu natomiast przeprowadził już ponad 3 tys. lotów dla sektora medycznego w Szwajcarii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu