USA: detaliści nie chcą wprowadzania ceł na import z Chin

opublikowano: 19-03-2018, 14:12
aktualizacja: 19-03-2018, 14:14

Kilku dużych detalistów, m.in. Wal-Mart, Target, Best Buy i Macy’s zwróciło się z apelem do prezydenta Donalda Trumpa, aby nie wprowadzał dużego cła na import z Chin, informuje Reuters.

Agencja dotarła do listu, który detaliści wysłali do prezydenta Trumpa w poniedziałek. To ich reakcja na doniesienia o planowanym przez administrację obłożeniu cłami nawet 60 mld USD importu z Chin, m.in. elektroniki, odzieży, obuwia i zabawek. W liście ostrzegają, że taka decyzja uderzyłaby finansowo w amerykańskie rodziny utrzymujące się z pracy.

Zobacz więcej

Jeden z supermarketów sieci Wal-Mart

Bloomberg

Reuters zwraca uwagę, że list jest kolejnym dowodem podziału rosnącego między administracją Trumpa a społecznością biznesową w sprawie polityki handlowej USA. Agencja przypomina, że w niedzielę grupa organizacji handlowych reprezentujących większość największych amerykańskich firm wystosowała list dotyczący obaw gospodarczych skutków ceł. 

Sandy Hill, szefowa Stowarzyszenia Liderów Branży Detalicznej przekonuje, że cła mogą zniweczyć wszelkie korzyści przeprowadzonej wcześniej reformy podatków.

- To nie jest tylko straszenie – podkreśliła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu