USA pomagają rynkom w Azji

MWIE, Bloomberg
02-02-2011, 09:57

Rynki azjatyckie notowały na dzisiejszych sesjach wyraźne wzrosty, a do zakupów inwestorów zachęciły lepsze dane z  gospodarki amerykańskiej.

Nikkei 225 zyskał 1,8 proc., główny indeks rynku w Bombaju wzrósł o 1,2 proc., a giełda w Sydney zwyżkowała o blisko 1 proc.

Nastroje poprawił świetny odczyt koniunktury w amerykańskim przemyśle. Jak podano wczoraj po otwarciu na Wall Street, indeks ISM wzrósł do 60,8 pkt i był o blisko 3 pkt wyższy, niż prognozowano. W handlu w Tokio błyszczały akcje największego producenta samochodów na świecie, Toyoty. Spółka podała, że sprzedaż samochodów w USA odbiła od dna, rosnąc w styczniu o 17 proc.

- Ocena kondycji gospodarki światowej jest pozytywna – komentował Koichi Kurose, główny strateg tokijskiego Resona Bank, dodając, że ożywienie w USA znajdzie odzwierciedlenie w wynikach spółek.

Z powodu obchodów nowego roku księżycowego zamknięte od dzisiaj są rynki w Chinach, Hongkongu, Korei i Singapurze. Parkiety tajwański i wietnamski są nieczynne od początku tygodnia.

Najwięcej spośród wszystkich dziesięciu branż uwzględnionych we wskaźniku MSCI Asia Pacific zyskiwały sektory surowcowy oraz cyklicznych dóbr konsumpcyjnych. O ponad 2 proc. zwyżkowali giganci surowcowi BHP Billiton oraz Rio Tinto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / USA pomagają rynkom w Azji