USA: rentowność 2-latek znów rekordowo niska

MD
opublikowano: 22-09-2010, 17:44

Ceny amerykańskich obligacji skarbowych rosną już trzeci dzień z rzędu. W przypadku 2-letnich rentowność jest rekordowo niska.

Wzrost cen obligacji skarbowych to skutek rosnącego  przekonania, że Rezerwa Federalna wkrótce znów rozpocznie ilościowe luzowanie polityki pieniężnej, czyli zacznie kupować aktywa na rynku.

Rentowność obligacji 10-letnich spadała w środę o 5 pkt bazowych do 2,52 proc. i jest najniższa od trzech tygodni. Pod koniec sierpnia rentowność benchmarkowych papierów spadła do 2,42 proc., czyli najniższego poziomu od stycznia ubiegłego roku. 

Rentowność obligacji 2-letnich ustanowiła nowe minimum, spadając do 0,39 proc.

- Dla nas jest jasne, że Fed szykuje się do wprowadzenia ilościowego luzowania na listopadowym posiedzeniu jeśli dane o inflacji okażą się niższe niż się oczekuje – twierdzi Tom di Galoma, szef ds. amerykańskiego rynku stopy procentowej w Guggenheim Partners.

MD, MarketWatch

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu