Votum idzie po 7,2 mln zł

KSA
opublikowano: 09-11-2010, 00:00

Spółka chce zadebiutować na GPW jeszcze w grudniu. Pieniędzmi z IPO dokapitalizuje firmy z grupy.

Spółka chce zadebiutować na GPW jeszcze w grudniu. Pieniędzmi z IPO dokapitalizuje firmy z grupy.

W przyszłym tygodniu kancelaria odszkodowawcza Votum zbada popyt wśród inwestorów na swoje akcje. Do zaoferowania ma 3 mln sztuk, z czego 1,2 mln w transzy pracowniczej z 20-procentowym dyskontem. Jeśli ostateczna cena emisyjna będzie równa maksymalnej (4,1 zł), spółka uzyska 7,2 mln zł.

— Pieniądze z emisji przeznaczymy głównie na dokapitalizowanie naszych spółek zależnych — Votum-RehaPlus i Votum Centrum Odszkodneni w Brnie. Na ich dofinansowanie wyłożymy też 2,5 mln zł ze środków własnych — mówi Dariusz Czyż, prezes Votum.

Dzięki temu spółka zdywersyfikuje nieco przychody i poszerzy swoje kompetencje w zakresie usług rehabilitacyjnych. Na razie ten segment odpowiada za niecały 1 proc. przychodów Votum. Większość to usługi odszkodowawcze.

Votum chce zadebiutować na GPW jeszcze w grudniu. Prognozuje na ten rok 50,6 mln zł przychodów i 5 mln zł zysku netto. W 2009 r. miała odpowiednio 39,9 mln zł i 3,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu