W 90 minut ponad 16 mld USD sprzedaży w Dzień Singla na Alibabie

opublikowano: 10-11-2019, 18:53

Alibaba Group Holding ma duże szanse na pobicie ubiegłorocznego rekordu sprzedaży w akcji promocyjnej nazywanej Dniem Singla.

W 90 pierwszych minut Dnia Singla chiński gigant sprzedaży internerowej zanotował transakcje łącznej wartości 114 mld CNY (16,3 mld USD). To ponad połowa całkowitej sprzedaży osiągniętej w Dzień Singla w ubiegłym roku.

Szacuje się, że ponad 500 mln ludzi z całego świata dokona zakupu w sklepach internetowych należących do Alibaby podczas Dnia Singla. W tym roku wydarzenie będzie szczególnie obserwowane przez ekonomistów, którzy chcą zobaczyć jak chętni do zakupów będą Chińczycy w sytuacji, kiedy tempo wzrostu gospodarczego ich kraju spada i może zejść nawet poniżej 6 proc.

W ubiegłym roku sprzedaż w Dniu Singla wzrosła o 27 proc. do 213,5 mld CNY, czyli ówczesne 30,7 mld USD. Wymyślone przez Chińczyków 24-godzinne „święto konsumpcji” generuje większą sprzedaż niż w USA wynosi ona w okresie pięciu dni rozpoczynającym się Świętem Dziękczynienia i kończącym Cyber Poniedziałkiem.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy