W III MSP zdecyduje, czy i kiedy sprzeda akcje KGHM

Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.
12-03-2001, 15:46

WARSZAWA (Reuters)- W marcu Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zdecyduje, czy i ewentualnie w jakiej wielkości sprzeda pakiet akcji KGHM Polska Miedź SA w 2001 roku, powiedziała w poniedziałek minister skarbu państwa.

"Do końca marca zapadną decyzje, czy (pakiet akcji) KGHM będzie sprzedany w tym roku. Dowiemy się czy, ile i jak (zostanie sprzedany)" - powiedziała w wywiadzie dla Reutera Aldona Kamela-Sowińska.

"Mamy wybranego doradcę, który w każdej chwili może przystąpić do pracy. Wobec tego, że przekazaliśmy akcje KGHM na zasilenie PKO BP musieliśmy zmienić plan i program tej prywatyzacji. (...) Trzeba jasno powiedzieć, czy to zostanie zrealizowane w tym roku, czy też nie" - dodała.

Początkowo resort skarbu chciał sprzedać 10-procent akcji KGHM w ubiegłym roku. Jednak oferta została przełożona na 2001 rok.

Ponadto w grudniu ubiegłego roku 5,25 procent posiadanych przez resort skarbu akcji spółki zasiliło największy polski bank detaliczny, PKO BP.

Skarb państwa ma obecnie ponad 44 procent akcji spółki miedziowej.

((Paweł Florkiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W III MSP zdecyduje, czy i kiedy sprzeda akcje KGHM