W marcu sprzedaż samochodów w Europie wzrosła o 63 proc.

  • Paweł Makosz
opublikowano: 16-04-2021, 10:36

W zeszłym miesiącu sprzedaż samochodów wzrosła do poziomu odnotowanego ostatnio przed pandemią. Dla producentów samochodów jest to optymistyczny zwrot sytuacji po fatalnym początku roku.

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów podało, że w marcu liczba rejestracji nowych pojazdów wzrosła o 63 proc. Po fatalnym początku roku poziom sprzedaży w ujęciu kwartalnym urósł o 0,9 proc.

W poprzednim miesiącu odnotowano 1,39 mln rejestracji nowych samochodów w Europie. Jest to najwyższa liczba od przed pandemicznego czerwca 2019 roku.

J&K

Producenci samochodów zaadaptowali się już do ograniczeń stawianych im w związku z sytuacją z COVID-19. Koncerny udoskonaliły procesy sprzedaży online oraz zaczęły korzystać z rządowych dotacji do pojazdów zeroemisyjnych.

Wśród pięciu największych rynków europejskich, sprzedaż wzrosła w pierwszym kwartale o 29 i 21 proc. we Włoszech i Francji. Liczba rejestracji spadła o 15 proc. w Hiszpanii, 12 proc. w Wielkiej Brytanii i 6,4 proc. w Niemczech.

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku w branży nastąpiła historyczna konsolidacja. Francuska Grupa PSA połączyła się z włosko-amerykańskim producentem samochodów Fiatem Chryslerem, tworząc Stellantis.

Około 47 proc. pojazdów zarejestrowanych w tym roku stanowiły modele VW i Stellantis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane