Czytasz dzięki

W trosce o samopoczucie dojrzałych Polaków

Puls Biznesu, Partner publikacji: Lekam
opublikowano: 28-06-2018, 22:00

Rozmowa z Danutą Hanną Jakubowską, PR menagerem Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM

LEK-AM działa na polskim rynku od ponad 18 lat. Czy jest grupa pacjentów, których potrzeby są w centrum uwagi przedsiębiorstwa LEK-AM?

Większość naszych produktów to preparaty przeznaczone dla osób po 45. roku życia. Nasza firma, poza lekami na receptę, a także lekami OTC, stosowanymi w różnych obszarach terapeutycznych, ma w ofercie komplementarne do nich suplementy diety. Nasze preparaty znajdują zastosowanie w takich dziedzinach terapeutycznych, jak m.in. kardiologia, urologia, psychiatria, gastroenterologia czy w końcu pulmonologia. Dodatkowo wybranesuplementy diety, które z jednej strony są uzupełnieniem terapii lekowych, z drugiej natomiast strony pokazują, że firma dba o osoby w wieku senioralnym tak, by mogły one właściwie uzupełniać swoją często niekompletną dietę. Nasza opieka nad tą grupą pacjentów dzięki takiemu podejściu jest kompleksowa.

Które z państwa produktów cieszą się największą popularnością?

Wśród najbardziej cenionych suplementów diety znajdują się dwa preparaty ukierunkowane na wspomaganie aparatu ruchu — mam tu na myśli Orton Flex oraz nowy Orton Flex

Cartistrukt, zawierające wysokie dawki siarczanu chondroityny i siarczanu glukozaminy. Kolejnym preparatem ukierunkowanym na potrzeby kobiet w wieku menopauzalnym jest preparat Biowap Osteo D3+K2, który uzupełnia dietę o składniki istotne w profilaktyce złamań osteoporotycznych. Natomiast w portfolio urologicznym mamy obok leków również suplement — Prostaceum dla mężczyzn po 40. roku życia, którzy powinni w sposób szczególny zadbać o prawidłowe funkcjonowanie prostaty, utrzymanie właściwego poziomu testosteronu we krwi oraz wsparcie układu odpornościowego.

W przestrzeni publicznej często pojawiają się argumenty podważające jakość procesu produkcyjnego tej grupy produktów. Jak LEK- AM podchodzi do produkcji suplementów diety?

Nasza działalność rynkowa nie jest stricte ukierunkowana na produkcję suplementów diety. Dlatego też zapleczem produkcyjnym LEK-AM-u jest nowoczesny zakład produkcji farmaceutycznej oraz laboratorium, które działają według europejskich standardów i spełniają wszystkie wymogi Good Manufacturing Practice (GMP). Produkty wymagające badań klinicznych wytwarzane są zgodnie z wytycznymi Good Laboratory Practice (GLP) i GMP. Takie podejście wyróżnia nas spośród obecnych na rynku producentów suplementów diety i daje gwarancję najwyższej jakości produktów.

DOBRE PRAKTYKI: Zapleczem produkcyjnym LEK-AM-u jest nowoczesny zakład produkcji farmaceutycznej oraz laboratorium, które działają według europejskich standardów i spełniają wszystkie wymogi Good Manufacturing Practice — mówi Danuta Jakubowska, PR menager Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM.

[FOT. ARC]

Dbamy o zdrowie seniorów każdego dnia…

Innowacyjne suplementy diety wspomagające funkcjonowanie organizmu, a także nowoczesne produkty lecznicze — to źródło sukcesu rynkowego polskiej spółki LEK-AM. LEK-AM znany jest z innowacyjnego podejścia do budowania nowej jakości produktów na rynku farmaceutycznym. W portfolio firmy znajduje się ponad 80 produktów: leków dostępnych na receptę, bez recepty oraz suplementów diety. Wysokie standardy produkcji obowiązują nie tylko w przypadku leków, lecz także suplementów diety. Ma to kluczowe znaczenie, gdyż właściwa suplementacja jest istotna dla organizmu. Jej celem jest uzupełnianie diety o wszystkie składniki, wyrównywanie niedoborów witamin oraz mikro- i makroelementów, tak aby nasz organizm funkcjonował bez zakłóceń.

Specjalnie dla seniorów

PROSTACEUM

Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie prostaty (dzięki zawartości ekstraktu z pestek dyni). Prostaceum posiada unikalny skład, preparat zawiera osiem składników:

ekstrakt z pestek dyni

ekstrakt z wierzbownicy drobnokwiatowej

ekstrakt z owoców palmy sabalowej

ekstrakt z liści pokrzywy

cynk

witaminę E

likopen

witaminę B6

BIORETINOF

Zadbaj o wzrok kompleksowo Składniki Bioretinof wspomagają utrzymanie zdrowych oczu poprzez działanie przeciwutleniające i naczyniowe, pomagają w utrzymaniu prawidłowego widzenia. Co wyróżnia Bioretinof?

To jedyny preparat o takiej kompozycji składników, które: wspierają naczynia krwionośne oczu (ekstrakt z borówki czarnej), pomagają w utrzymaniu prawidłowego widzenia (cynk i ryboflawina), wspierają właściwe funkcje siatkówki oka (antocyjany z borówki czarnej).

Bioretinof jest szczególnie polecany osobom chcącym wesprzeć naczynia krwionośne w obrębie narządu wzroku, chcącym utrzymać prawidłowe widzenie. Przeznaczony dla osób, które długotrwale pracują przy komputerze.

BIOWAP OSTEO D3

Mocne kości bez kruchości. Suplementy diety Biowap Osteo D3 zawiera składniki wspomagające profilaktykę złamań osteoporotycznych. Adresowany jest do kobiet po menopauzie, chcących przeciwdziałać utracie minerałów kostnych. Zawiera ilości wapnia i witaminy D3, zgodnie zaleceniami. Zawartość w dwóch tabletkach:

Wapń: 1 000 mg jonów wapnia

Witamina D3: 2 000 j.m.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Puls Biznesu, Partner publikacji: Lekam

Polecane