W Warszawie i Krakowie ruszył DB24

Beata Tomaszkiewicz
03-07-2001, 00:00

W Warszawie i Krakowie ruszył DB24

Wczoraj w Warszawie rozpoczęły pracę dwa oddziały Deutsche Bank 24. W ten sposób zadebiutowało na rynku detaliczne ramię niemieckiego banku w Polsce.

Oprócz dwóch nowych oddziałów w Warszawie w DB24 zostały przekształcone 33 placówki Banku Współpracy Regionalnej.

Całkiem nowa twarz

Właśnie Sąd Rejonowy wydał BWR zgodę na zmianę nazwy i zmiany w jego statucie.

— Jesteśmy pierwszym bankiem w grupie Deutsche Banku 24 poza granicami Niemiec. Elementem nowego banku został w Polsce pion bankowości indywidualnej Deutsche Bank Polska — mówi Franciszek Palowski, rzecznik DB24.

Dodaje, że na razie dopracowywane są szczegóły rozwoju przez spółkę bankowości detalicznej w naszym kraju. W Niemczech DB24, to sieć małych w pełni zinformatyzowanych placówek, oferujących cały pakiet usług finansowych przez elektroniczne kanały dystrybucji. Swą ofertę bank kieruje do klientów indywidualnych oraz do sektora małych firm.

— Planujemy, że w tym roku sieć naszych placówek zwiększona zostanie do 40. Nowe powstawać będą w największych miastach w centrum i na północy kraju — mówi Franciszek Palowski.

Po sieci i z telefonu

Operacji na koncie, oprócz w oddziałach, klienci będą mogli dokonywać przez wielofunkcyjne bankomaty Euronetu i przez telefon.

— Na razie nie zaoferujemy obsługi kont przez Internet. Wprowadzimy tę usługę za kilka miesięcy — wyjaśnia Franciszek Palowski.

Do rachunków kartą podstawową jest debetowa Visa Electron. Jednak wydawane będą również Visy Business, dla przedstawicieli małych i średnich firm oraz Visa Classic i Gold typu charge, co oznacza, że klientom przysługiwać będzie również debet w koncie. Karta złota proponowana będzie osobom, których wpływy przekraczają 2,5 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Warszawie i Krakowie ruszył DB24