Wakacje.pl kupują My Travel

MAG
opublikowano: 17-05-2018, 17:46
aktualizacja: 17-05-2018, 17:51

Multiagent turystyczny przejmuje spółkę ze 116 salonami. Zapłaci 10-19 mln zł.

Wakacje.pl, spółka należąca do holdingu Wirtualna Polska, kupi 100 proc. konkurencyjnego My Travel. Ostateczna kwota inwestycji będzie zależała od wyników finansowych spółki w 2018 r. Wyniesie nie mniej niż 10 mln zł i nie więcej niż 19 mln zł.

Turystyka zorganizowana otwiera się na klientów, którzy oczekują doradztwa w procesie zakupowym i osobistego kontaktu ze sprzedawcą – uważa Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl
Zobacz więcej

Czego chce klient:

Turystyka zorganizowana otwiera się na klientów, którzy oczekują doradztwa w procesie zakupowym i osobistego kontaktu ze sprzedawcą – uważa Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl

My Travel ma 116 salonów, czyli największą sieć sprzedaży wycieczek. Jest szczególnie silną marką w mniejszych miejscowościach, gdzie Wakacje.pl mające 105 salonów, są mniej widoczne.

- Firmy pasują do siebie jak dwie połówki jajka. Wejście do mniejszych miejscowości to słuszna decyzja. W ubiegłym roku polski rynek turystyki zorganizowanej urósł o 25 proc., w dużej mierze dzięki programowi 500+, dzięki któremu dochody wielu rodzin z Polski B zwiększyły się nawet o 20 proc. Na takich klientów postawił TUI i zanotował przychody wyższe o 56 proc., podczas gdy średnia dla branży wyniosła 27,7 proc. – komentuje Andrzej Betlej, prezes Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata.

Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl, podkreśla, że spółce zależy na zrównoważonym rozwoju w obu kanałach sprzedaży: online i offline.

- Zorganizowana turystyka zagraniczna ma to do siebie, że bardzo silny nadal jest efekt ROPO (research online, purchase offline, czyli: szukaj w Internecie, kupuj w salonie), szacowany na 60 proc. Nie widać przesłanek, by współczynnik ten miał drastycznie spadać – mówi Dariusz Górzny.

Prezesem My Travel pozostaje Damian Ozga, który zostanie też w Wakacje.pl dyrektorem odpowiedzialnym za integrację obu spółek.

Wakacje.pl zapowiadają rozwój obu marek i szukanie synergii.

My Travel to kolejna spółka w portfelu turystycznym holdingu Wirtualna Polska. Należą do niego także Nocowanie.pl i Eholiday.pl wyspecjalizowane w turystyce zagranicznej. Holding jest też mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl.

To już kolejna konsolidacja rynku zrealizowana przez Wakajce.pl. W 2009 r. spółka połączyła się z EasyGo.pl. Powstała spółka Enovatis, która działała z dwiema markami. Od ubiegłego roku zmieniła nazwę na Wakacje.pl. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu