Wall Street podjęła próbę odreagowania

Po gwałtownej środowej przecenie na amerykańskich giełdach, w przypadku indeksu Dow Jones największej od niemal roku, które niezbyt optymistycznie przyjęły reelekcję prezydenta Baracka Obamy, czwartkowa sesja zaczęła się od wzrostu indeksów. Szybko jednak inicjatywa przeszła w ręce niedźwiedzi.

Wsparciem dla strony popytowej wydawały się być zaprezentowane dzisiaj dane makro, zarówno z rynku pracy, jak i o deficycie handlowym.

W minionym tygodniu liczba tzw. nowych bezrobotnych spadła o 8 tys. i okazała się niższa od szacunków analityków. Znacząco obniżyła się również liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych.

Z kolei wrześniowy deficyt handlowy USA spadł o 5,1 proc. do 41,5 mld USD, podczas gdy analitycy spodziewali się wartości o 3,6 mld wyższej.

Po niecałej godzinie handlu do głosu ponownie doszła strona podażowa. Efektem tego było zejście indeksów poniżej poziomów ze środowego zamknięcia.

Na wartości zyskują papiery Activision Blizzard. Największy amerykański producent gier wideo miał udany kwartał. Jego zysk wyniósł 226 mln USD, co daje 20 centów na akcję. Bez uwzględniania część czynników o charakterze jednorazowym EPS wyniósł 15 centów podczas gdy analitycy oczekiwali średnio 8-centów na akcję. Lepsza niż oczekiwano okazała się również prognoza spółki na bieżący kwartał.

Silnie zwyżkują akcje Qualcomm. To rezultat opublikowania prognozy sprzedaży  i zysków, która jest ambitniejsza niż zakładali analitycy.

Zysk na akcję ma wynieść 90 do 98 centów a przychody 5,6 do 6,1 mld USD. Tymczasem specjaliści zakładają EPS rzędu 86 centów i sprzedaż rzędu 5,33 mld.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street podjęła próbę odreagowania