Wall Street rosła w oczekiwaniu na FOMC

opublikowano: 18-06-2013, 22:08

Wtorek przyniósł kontynuację wzrostów na amerykańskich giełdach. Zauważalny był jednak systematyczny wzrost napięcia przed spotkaniem władz monetarnych.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,91 proc., wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,78 proc. zaś Nasdaq 0,87 proc.

„Wszyscy czekają co powie szef Fed. Jeśli stwierdzi, że ograniczenie programu skupu obligacji nastąpi wcześniej niż później, na rynku pojawi się strach i będziemy mieli do czynienia ze spadkami na giełdzie” – ocenia Tom Wirth, zarządzający w Chemung Canal Trust.

Na razie dobre nastroje wspierały m.in. dane z rynku nieruchomości. Rozpoczęte budowy wzrosły o 6,8 proc. w maju do 914 tys. wobec 856 tys. w kwietniu po rewizji. Dane okazały się jednak nieco niższe niż oczekiwali analitycy, których mediana zakładała wynik na poziomie 950 tys. Z kolei pozwolenia na budowę zwiększyły się o 1,3 proc. do 622 tys., co jest największym wzrostem od maja 2008 r.

Wśród spółek udany dzień odnotował Flir, producent kamer nocnych. Wycena jego walorów podskoczyła o około 6 proc. po tym jak analitycy  Raymond James podnieśli rekomendację dla tych walorów ze „zgodnie z rynkiem” do „mocnego kupuj”.

Blisko 10-proc. aprecjacja stała się udziałem akcji Walter Energy, spółki górniczej produkującej węgiel dla hut stali. Bank Morgan Stanley prognozuje, że walory mogą wzrosnąć do około 35 USD. W ciągu poprzednich dwóch sesji zostały przecenione o 20 proc. po odwołaniu przez spółkę planu refinansowania 1,55 mld kredytów.

W górę szła wycena papierów BlackBerry. Zwyżka to następstwo podwyższenia prognozy sprzedaży smartfonu BlackBerry 10 do 3,5 mln z 2,75 mln jakie wcześniej szacowano przez RBC Capital Markets.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street rosła w oczekiwaniu na FOMC