Warmia i Mazury: 4 mln zł na B+R

opublikowano: 19-02-2018, 22:00

Przedsiębiorcy z woj. warmińsko-mazurskiego będą mogli starać się o dotacje na projekty związane z wdrażaniem wyników badawczo-rozwojowych do działalności firmy. Do podziału między wnioskodawców w ramach działania 1.5.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego („Nowoczesne firmy”) są blisko 4 mln zł.

— Poprzedni budżet naboru wynosił ponad 65 mln zł. Widocznie jest to już ostatni konkurs z poddziałania 1.5.1 w tej perspektywie. Kryteriów oceny jest bardzo dużo i są dość złożone — podkreśla Bogusława Mazurek, dyrektor działu doradztwa biznesowego i zarządzania innowacjami w Crido Taxand.

Preferowane będą przedsięwzięcia, których część badawcza powstała w wyniku realizacji projektu finansowanego w ramach poddziałań 1.2.1 i 1.2.2 RPO WiM. Więcej punktów można dostać za rozwiązania innowacyjne w skali co najmniej kraju, a także wpisujące się w obszar inteligentnych specjalizacji dla województwa warmińsko-mazurskiego. W tym zestawieniu są: żywność wysokiej jakości, meblarstwo i przemysł drzewny oraz ekonomia wody. Wnioski o grant mogą składać tylko firmy MSP lub ich konsorcja. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na sierpień. © Ⓟ

WAŻNA DATA: 28.02 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 1.5.1 RPO WWiM. Nabór zakończy się 14 marca.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.warmia.mazury.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu