Waterland wezwał na akcje Kredyt Inkaso

WST
opublikowano: 26-07-2016, 09:14

Waterland Private Equity Investments, niezależny fundusz private equity wezwał do sprzedaży akcji giełdowej spółki Kredyt Inkaso. W grę wchodzi łącznie 8 538 095 akcji stanowiących 66 proc. kapitału zakładowego Kredyt Inkaso.

Waterland, który zarządza inwestycjami o wartości ponad 4 mld EUR oferuje akcjonariuszom Kredyt Inkaso różną cenę za walor w zależności od terminu złożenia zapisu. 

Paweł Szewczyk, prezes Kredyt Inkaso
Paweł Szewczyk, prezes Kredyt Inkaso
GK, Puls Biznesu

W okresie od 1 do 6 dnia okresu przyjmowania zapisów w wezwaniu, tj. od dnia 16 sierpnia 2016 r. do dnia 23 sierpnia 2016 r., cena akcji w wezwaniu będzie równa 22 zł za akcję, co stanowi premię w wysokości 20,1% w stosunku do średniej ważonej wolumenem obrotu ceny giełdowej z ostatnich 3 miesięcy. Z kolei w okresie od 7 do ostatniego dnia przyjmowania zapisów w wezwaniu, tj. od dnia 24 sierpnia 2016 r. do dnia 29 sierpnia 2016 r. (lub do dnia, do którego okres przyjmowania zapisów zostanie przedłużony) cena akcji w wezwaniu będzie równa 20 zł za akcję – napisano w komunikacie.

Planowany zakup akcji będzie pierwszą platformą inwestycyjną funduszu w Polsce i największą inwestycją w tym regionie Europy.

 Zamieszanie wokół Kredyt Inkaso trwa od kilku miesięcy. Pod koniec 2015 r. Kredyt Inkaso (KI) i Best przekonywały, że do 2020 r. razem na rynku wierzytelności będą mogli więcej. W strategii informowano o 400 mln zł więcej wpłat z efektu synergii. Nic z tego nie wyszło, gdyż dotychczasowy większościowy akcjonariusz Bestu i największy w Kredyt Inkaso - Krzysztof Borusowski, został powstrzymany przez przez koalicję innych akcjonariuszy — z TFI i OFE na czele. (więcej czytaj>>Quercus chce mediacji w Kredyt Inkaso).

Według danych za I kwartał 2016 r. Kredyt Inkaso zrealizował przychody rzędu 30,3 mln zł i wypracował zysk operacyjny w kwocie 18,9 mln zł. Na poziomie netto zysk przypadający na akcjonariusza jednostki dominującej wyniósł natomiast 6,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane