We wtorek przekazanie placu budowy stadionu we Wrocławiu

PAP
opublikowano: 01-02-2010, 15:33

Najprawdopodobniej we wtorek, a nie jak planowano wcześniej w poniedziałek, nastąpi formalne przekazanie placu budowy stadionu piłkarskiego na mistrzostwa Europy w 2012 roku nowemu wykonawcy, firmie Max Boegl.

Jak poinformował PAP w poniedziałek dyrektor departamentu ds. społecznych wrocławskiego Urzędu Miejskiego Michał Janicki, przedstawiciele byłego wykonawcy, konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa S.A., ciągle nie podpisali parafowanego w piątek protokołu zdawczo-odbiorczego, który jest niezbędny do przekazania budowy nowemu wykonawcy. Co więcej, dodatkowo przysłali kolejne, nowe dokumenty.

"Obecnie jesteśmy w trakcie ich analizowania, a przekazanie placu budowy nastąpi najprawdopodobniej we wtorek" - powiedział PAP Janicki.

Zgodnie z podpisaną w połowie stycznia umową nowy wykonawca, firma Max Boegl, miał przejąć plac budowy najpóźniej 1 lutego. Jednak Janicki podkreślił, że z powodu złej pogody na budowie nie są obecnie prowadzone żadne prace, więc "dzień czy dwa opóźnienia nic nie zmieni".

Władze Wrocławia 30 grudnia ubiegłego roku wypowiedziały podpisaną w kwietniu zeszłego roku umowę na budowę stadionu, ponieważ - ich zdaniem - wykonawca miał kilkumiesięczne opóźnienia i nie był w stanie zakończyć prac w terminie. W połowie stycznia podpisano umowę z nowym wykonawcą - firmą Max Boegl, która ma wybudować stadion do końca czerwca 2011 r. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane