Węglokoks chce sprzedać działkę

Kajetan Sroka
22-06-2001, 00:00

Węglokoks chce sprzedać działkę

Spółka Węglokoks z Katowic ogłosiła przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Pszczyńskiej w Katowicach Giszowcu. Teren ten jest obecnie w wieczystym użytkowaniu Węglokoksu. Cena wywoławcza została ustalona na 10,7 mln zł.

— Łączna powierzchnia wystawionego na sprzedaż terenu wynosi ponad 5 ha. W planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona została pod inwestycje hotelowo-gastronomicze. Działka o powierzchni około 4,7 tys. mkw., wchodząca w skład tej nieruchomości, przeznaczona jest pod budowę stacji paliw — wyjaśnia Sylwester Sigiel z Węglokoksu.

Na terenie nieruchomości znajduje się zabytkowy budynek willowy (willa Uthemanna) oraz osiem kortów tenisowych. Ponadto znajdują się tam budynki biurowy oraz klubowy, szatnia, sanitariaty oraz magazyny sprzętu.

— Na terenie działki znajduje się także konstrukcja żelbetowa hotelu mogącego pomieścić 40 osób. Jego budowa jest zaawansowana w 70 proc. Cała nieruchomość jest uzbrojona w sieć wodociągową, kanalizacyjną oraz elektryczną — dodaje Sylwester Sigiel.

Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić 26 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Węglokoks chce sprzedać działkę