Wiara w giełdę nie gaśnie

opublikowano: 24-09-2019, 22:00

Firmy pracujące dla spółek z GPW i wybierających się na parkiet zawarły alians strategiczny. Inwestorzy rzucili się do zakupów akcji.

W tym roku na NewConnect zadebiutowało 11 spółek, przez ostatnich pięć lat debiutów nigdy nie było więcej niż kilkanaście. Na głównym rynku też nie ma tłoku — w 2019 r. pojawiło się na nim zaledwie sześć nowych spółek, w tym tylko jedna nie przeszła tam z małej giełdy. To Boombit, producent gier, przy którego ofercie pracowałafirma InnerValue. Właśnie z nią współpracę strategiczną nawiązała giełdowa spółka INC, co wywołało euforię inwestorów. Kurs skoczył o ponad 25 proc., a jeszcze zanim ukazał się komunikat, notowania rosły jak na drożdżach (w tym w poniedziałek o 33 proc.).

Firmy chcą wspólnie oferować kompleksowe usługi w zakresie doradztwa i pozyskiwania kapitału, w szczególności dla spółek giełdowych oraz małych i średnich firm technologicznych i gamingowych.

— Decyzja o zawarciu aliansu strategicznego z InnerValue to krok milowy w rozwoju Grupy INC. Wspólnie oferujemy komplementarne i kompletne portfolio usług dla spółek giełdowych oraz firm planujących na niej zadebiutować. Na rynku powstała luka w finansowaniu firm potrzebujących od kilku do dziesięciu milionów złotych. Wierzę, że wspólne doświadczenia, know-how oraz posiadane zasoby pozwolą efektywnie zaspokoić potrzeby rozwijających się spółek — mówi Paweł Śliwiński, prezes i najbardziej znaczący akcjonariusz INC (ma 20,8 proc. akcji, które dają 32,9 proc. głosów na walnym).

Partnerzy będą prowadzili wspólne działania w zakresie doradztwa na rynku kapitałowym, pozyskiwania kapitału, pełnienia funkcji autoryzowanego doradcy, przeprowadzania emisji akcji w formule crowdfundingu inwestycyjnego, dokonywania inwestycji kapitałowych, wspierania spółek w zakresie relacji inwestorskich oraz public relations. IR/PR to domena InnerValue, firmy, która pracuje dla kilkudziesięciu spółek giełdowych.

— Widzimy potrzebę świadczenia pełnego zakresu usług dla spółek giełdowych oraz małych i średnich firm poszukujących kapitału na rozwój. Wspólną ofertę opartą na dynamicznie rozwijającym się crowdinvestingu, chcemy kierować w szczególności do innowacyjnychspółek technologicznych — dodaje Wojciech Iwaniuk, partner zarządzający InnerValue.

Do INC należy platforma Crowdconnect.pl, na której prezentowane są oferty akcji spółek idących na NewConnect. W ramach zbliżenia Inner- Value i INC partnerzy zarządzający pierwszej z firm zostaną powołani do zarządów spółek z drugiej. Uchwalony zostanie także program motywacyjny.

W I półroczu 2019 przychody Grypy INC wyniosły 3,5 mln zł, a strata netto 641 tys. zł. Kapitalizacja spółki w tydzień podwoiła się do ponad 15 mln zł.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu