Wiceminister skarbu zajmie się górnictwem

GRA
opublikowano: 18-11-2014, 16:28

Wojciech Kowalczyk, wiceminister skarbu odpowiedzialny za rynki kapitałowe i prywatyzacje, zajmie się ratowaniem górnictwa.

Kowalczyk przejdzie z ministerstwa skarbu do ministerstwa gospodarki, gdzie w randze sekretarza stanu będzie pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Z naszych informacji wynika, że będzie raportował bezpośrednio do premier Ewy Kopacz.

- To dobra informacja, bo Kowalczyk może się zgodzić na radykalny kurs, a bez tego górnictwo leży – komentował na gorąco menedżer z jednej z państwowych firm węglowych.

- Wyjścia innego, niż radykalne, chyba nie ma – dodawał wysoki urzędnik w ministerstwie skarbu.

Wojciech Kowalczyk pracuje w MSP od czerwca, a wcześniej był wiceministrem finansów. Jest autorem reformy Banku Gospodarstwa Krajowego, z którego zrobił „polski EBOR”, pilotował też dobrze przyjętą przez rynek nową strategię Giełdy Papierów Wartościowych.

Polskie górnictwo węgla kamiennego jest w zapaści. Z danych Agencji Restrukturyzacji Przemysłu wynika, że po 9 miesiącach branża ma łącznie 1,6 mld zł straty na sprzedaży węgla, co oznacza, że na każdej sprzedanej tonie traci średnio 32,76 zł.

 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane