Wielka wiara w Starward Industries

opublikowano: 19-08-2020, 22:00

Akcje spółki próbowały się otworzyć nawet po 266,9 zł. Przed rokiem wyceniano je dziesięciokrotnie taniej.

13 sierpnia na NewConnect zadebiutowała spółka Pyramid Games. Kurs odniesienia na pierwszą sesję był ustalony na 20 zł. Z uwagi na wysokie zainteresowanie, połączone z niewielką podażą, giełdowi gracze przez kilka dni nie mogli handlować jej akcjami. Notowania ruszyły dopiero 18 sierpnia. Na koniec dnia płacono za nie już ponad 100 zł.

JASNY KIERUNEK:
JASNY KIERUNEK:
Wiemy, co chcemy zrobić, jak to zrobić, jak o tym opowiadać i jak to sprzedać — mówi o powstającej pierwszej grze Starward Industries Marek Markuszewski, prezes spółki.
Fot. Marek Wiśniewski

W ostatnią środę na New- Connect zadebiutowała kolejna spółka gamingowa — Starward Industries. To 31. przedstawiciel branży gier na tym rynku. Tym razem również długa kolejka chętnych do zakupu spowodowała równoważenie i brak możliwości zrealizowani transakcji. Kurs odniesienia wynosił 41 zł, a przejściowo teoretyczny kurs otwarcia (TKO) był na poziomie nawet 266,9 zł, co przekłada się na kapitalizację całej spółki na blisko 500 mln zł. W handlu nie pomaga niska płynność — do obrotu zostało dopuszczonych 187,7 tys. akcji, czyli 10 proc. kapitału. Część akcji ma ograniczoną zbywalność, a pierwsze lock-upy kończą się za pół roku.

TKO na poziomie blisko 270 zł robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że inwestorzy prywatni w maju 2019 r. obejmowali akcje po 23 i 20 zł, a trzy miesiące wcześniej po 8,91 zł. Z ostatnich emisji spółka pozyskała 9 mln zł i 166 akcjonariuszy. Krakowskie spółka we wrześniu będzie świętowała dwulecieistnienia, nie wydała jeszcze żadnej gry, ale ma doświadczony zespół. W jego skład wchodzą twórcy, którzy pracowali wcześniej m.in. w spółkach CD ProjektRED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland. Spółka pracuje nad grą fabularną na bazie książki Stanisława Lema, prawdopodobnie „Niezwyciężonym” — jednej z najsłynniejszych i najbardziej lubianych jego powieści.

Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
×
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

— Gra powstaje w retrofuturystycznym atompunkowym stylu graficznym. Uważamy, że to wybije nasz projekt wśród licznych tytułów science fiction, których akcja toczy się w kosmosie. Naszym zdaniem jest to adekwatna oprawa wizualizująca świetne koncepty nakreślone przez Stanisława Lema — mówi Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Choć powstało sporo filmów na bazie prozy pisarza, to produkcjakrakowskiego studia ma być pierwszą grą na bazie jego twórczości. Inwestorzy i potencjalni gracze muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Premiera gry jest planowana w drugiej połowie przyszłego roku, który został ogłoszony rokiem Stanisława Lema. Nowe informacje na temat powstającego tytułu mają się pojawić za kilka tygodni.

— 12-13 września zaprezentujemy nową grafikę promującą tytuł, która uchyli kolejne rąbki tajemnicy. Ogłosimy wówczas, na jakiej książce bazuje i jaki jest kodowy tytuł gry. Będziemy wówczas bardziej otwarcie opowiadać o tym, jak robimy adaptację, jak gra będzie wyglądała i co będzie oferować graczom — mówi szef studia.

Sprawdź program warsztatu "Alternatywne Spółki Inwestycyjne (ASI)", 25 września, stacjonarnie w Warszawie lub online >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane