Wielka wyprzedaż na Wall Street

opublikowano: 05-02-2018, 22:15
aktualizacja: 05-02-2018, 22:17

Poniedziałkowa sesja giełdowa za Oceanem przebiegała pod znakiem największej od ponad 6 lat. wyprzedaży. Indeks Dow Jones Average na koniec dnia tracił 4,6 proc. S&P zniżkował o 4,1 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 3,8 proc.

W obliczu wyprzedaży inwestorzy zwrócili się ku bezpiecznym aktywom, co przełożyło się na rajd na obligacjach oraz mocny wzrost popytu na złoto.  Rentowność amerykańskich 10-latek spadła o ponad 10 punktów bazowych.

NYSE
NYSE
Bloomberg

Wyprzedaż akcji nabrała tempa po południu czasu nowojorskiego, gdy Dow Jones tracił ponad 800 punktów. Na koniec sesji było to już jednak aż 1179 punktów. Standard & Poor’s 500 zakończył dzień aż 4-procentowym spadkiem. Cboe Volatility Index, zwany również indeksem strachu, wzrósł do najwyższego poziomu od 2,5 roku.

- To klasyczna ucieczka od ryzyka, która może szybko się nie skończyć – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Win Thin z Brown Brothers Harriman.

- Myślę, że nastroje były nieco nazbyt optymistyczne. Co napędzało rynek w styczniu? To nie były fundamenty, to była nadmierna pewność – komentuje w rozmowie z agencją Bloomberg  Brad McMillan, dyrektor do spraw inwestycyjnych Commonwealth Financial Network.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane